Ortodox Esküvői Szertartás

Posted on

Az esküvői ruha színének világosnak lehetőleg fehérnek kell lennie. A hagyományos ortodox gyakorlatban a Kenet szentsége közösségi szentség.


Luxus Vivien Vasvari Wedding Vehicles

A házasság nem jogi szerződés nem tartalmaz sem fogadalmat sem esküt.

Ortodox esküvői szertartás. Amikor egy menyasszony házasodik egy templomban ruhájának szerénynek kell lennie. Az ősidők óta a fiatalok együtt kezdték meg az életüket esküvőn keresztül a templomban. Teljesen szabályos ortodox esküvői szertartás keretében házasodott össze Gyenisz Gogolev és Mihail Morozov Nyizsnij Novgorodban.

Az ortodox esküvő egy fiatal házaspár életének legfontosabb eseménye. A zsidó hagyományban is eltérő szertartások léteznek az esküvőt ugyanis nem lehet teljes egészében megtalálni a Tórában így sokat változott az idők során. Az esküvő a zsidóknál közösségi élmény emiatt nem kötődik a zsinagógához.

További imádságok hangzanak el ekkor majd a szertartás végén a vőlegény sarkával szétroppantja a borospoharat annak elfogadásául hogy a házasság alatt egyaránt lesznek rossz és. Ha tudod a választ és a forrást is meg tudod adni akkor kattints a szakaszcím mellett a szerkesztés feliratra. Ez a két esemény az ortodox zsidóknál különválik míg a neológoknál egy időben történik a hüpe alatt.

Ez szükségszerűen közösség vallomás böjt ima amelyek segítenek a fiatalok egy másik életszakaszra való átállásának megfelelő végrehajtásában az emberek egységének inkább szent semmint bűnös karakterként történő megadásában. Az egyházi hagyományok szerint a lábakat teljesen le kell zárni de a nyakkivágást és a gyönyörű nyakkivágást a hátán megengedett lehet. Egy új Isten áldott családi unió születése különleges gratulációt igényel az úrvacsorához melegséggel jó kívánságokkal a hosszú házas élethez szellemi utasításokkal a válságok leküzdésében.

És beszéljen a papmal a közelgő eseményről annak jelentőségéről. Az egyetlen szokás sok ortodox közösségben hogy az esküvői szertartás után kézen fogva mennek a fiatalok a chéder jichudba ezzel is jelezve hogy ők már egy házaspár Nité Gávriél Niszuin 1. A Hüpe a zsidó esküvői szertartás nékülözhetetlen eleme esküvői baldachin amely a vőlegény otthonát jelképezi.

A szertartás két részből áll az eljegyzésből és magából a házasságkötésből. Ez azt jelenti hogy a hívők közül ahányan csak tudnak összegyűlnek hogy részt vegyenek az imában. A házasságkötés szokásai változtak az idők során illetve napjainkban is vannak eltérések a neológ- illetve az ortodox esküvő között.

Az ortodox zsidó esküvők elmaradhatatlan eseménye a tradicionális pohártörés. A szentség előestéjén vallomást kell tenni és fogadni kell az áldozatot. Elegendő azonban ha legalább a házastársak keresztelkednek.

A hagyományos magyarázat szerint a pohártörés a szertartás társadalmi eleme eredete a talmudi időkbe nyúlik vissza amikor Mar de-Rabina rabbi arra lett figyelmes hogy tanítványai túlságosan frivollá váltak a fia esküvőjén. Alatta áll a vőlegény a menyasszonyra várva. A szertartás elvégzéséhez ajánlott hogy mindkét házasság ortodox keresztény legyen.

Később külön szertartás alakult ki a házasság szentségére melynek mintája a keresztség és bérmálás szentsége lett. Július 23-án Szent Afanaszij Szaharov püspök-hitvalló szintén száműzött szobájában tartott esküvői szertartás során házasságot kötött Vera Makszimovna Szitinával 1901-1988 aki menyasszonyaként elkísérte a száműzetésbe. Az ortodox egyházban az esküvők szentsége előkészítésének célja a fiatalok szellemi megtisztítása a házasság szent feladatának megértése.

Mivel az azonos neműek frigye Oroszországban szentségtörésnek számít a ceremóniát titokban tartották meg hétfőn. Az esküvői szertartást vezető rabbi imáit egy pohár bor felett mondja el melyet ezt követően a menyasszonynak és a vőlegénynek nyújt át. Az egyetlen szokás sok ortodox közösségben hogy az esküvői szertartás után kézen fogva mennek a fiatalok a chéder jichudba ezzel is jelezve hogy ők már egy házaspár Nité Gávriél Niszuin 1.

Az esküvő az ortodox egyház hét szentségének egyike. Az ortodox egyházban a házasság szentségének nincs törvényi jellege. A szertartásnak két része van.

Végül is két szerető ember férj és feleség lesz nemcsak a társadalom szemében hanem Isten előtt is. Magához a szertartáshoz hét pap szükséges az apostoli levelekből és az evangéliumokból pedig hét alkalommal olvasnak fel. Ez egy egyházi szertartás amely különleges jelentést és értéket hordoz.

A lefátyolozott menyasszony a szüleivel érkezik és egyes közösségekben a vőlegényt háromszor vagy hétszer körüljárja. A szertartás két részből áll az eljegyzésből és magából a házasságkötésből. A szent képekkel szemben megígérték hogy megtartják házasságukat Isten áldásával megszentelték őket.

Megesküdtek az örök szerelemre és a hűségre egyhangú döntésükkel hogy a jövő gyermekeit keresztény parancsolatok szerint nevelik. A szertartást egy baldachin az úgynevezett hüpe alatt tartják ami szokásoktól függően felállítható a zsinagógában illetve a szabad ég alatt is. Az eljegyzés és a házasságkötés melynek időbeli kapcsolata különbözik az ortodox.

Mind a négy egyház kiemelt helyet biztosít az esküvői istentiszteletnek és az alkalomhoz illő prédikációnak annyi különbséggel hogy a Katolikus és Ortodox szertartásban több a liturgikus elem mint a Református és Baptista esküvőn. A Chábádban ez nem szokás két dolog miatt. Román ortodox esküvői szertartás Ez a kérdés még nyitott.

Maga a szertartáshoz szüksége lesz. A Chábádban ez nem szokás két dolog miatt.

Leave a Reply